Z czego słynie Warszawa?

warsaw-698416_1280Warszawa to największe miasto w Polsce, które trudno pomylić z jakimkolwiek inny. Stolica kraju wyróżnia się na tle innych miast wieloma aspektami. Jest wielobarwna, multi-kulturowa, a przede wszystkim rozwija się w zastraszającym tempie. Końca nie widać, a Warszawa dalej brnie do przodu, nie zatrzymując się nawet na chwilę. To miasto nieznające snu, ludzie biegną tutaj bez zastanowienia, uczestnicząc w ciągłym wyścigu szczurów.
Kręci się tutaj najwięcej filmów
Zdecydowanie jest to miasto bogate kulturowo. To właśnie tutaj najlepiej rozwija się polskie kino. Filmów kręci się tutaj najwięcej, dlatego też aktorzy i celebryci, bardzo chętnie przeprowadzają się do Warszawy. Na każdej ulicy można zobaczyć ludzi z kamerą, mikrofonem. To miasto nie śpi w nocy, tylko najczęściej nagrywa nowe ujęcia do filmów, które niedługo ujrzą światło dzienne i będą zapraszać Polaków na seanse do kin w całej Polsce.
Najlepszy uniwersytet w kraju
Uniwersytet Warszawski od lat znajduje się na pierwszym miejscu jeśli chodzi o ranking najlepszych uniwersytetów w Polsce. Rokrocznie udaje mu się wyprzedzić największą konkurencję na rynku, czyli Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warszawscy studenci narzekają jednak na niewielkie fundusze jakimi dysponuje uniwersytet, przez co tylko niektóre wydziały zostały wyremontowane i wyposażone w profesjonalny sprzęt do prowadzenia zajęć. W wielu salach brakuje rzutników i sprzętu audiowizualnego, który współcześnie jest niezbędny, ponieważ nie wszystkie materiały można znaleźć w książkach.
Centrum Nauki Kopernik
To interaktywne centrum, które pokazuje jak ciekawa może być nauka. Niesamowite miejsce na mapie Warszawy, które powinien odwiedzić każdy bez względu na wiek i zainteresowania. Nie ma osoby, która wyszłaby stamtąd niezadowolona. Jedyny minus to długie kolejki ze względu na ogromne zainteresowanie. Aby mieć pewność, że danego dnia wejdzie się do Centrum Kopernika, warto wcześniej zarezerwować lub kupić bilet bezpośrednio przez stronę internetową.
Słynne restauracja Magdy Gessler
Nie ma w Polsce obywatel kraju, który nie znałby słynnej restauratorki Magdy Gessler i jej Kuchennych Rewolucji, które przeprowadza w ramach programu emitowanego w telewizji TVN. Magda Gessler posiada kilka własnych restauracji w stolicy Polski, do których można zajrzeć i skosztować niesamowitych specjałów przygotowanych przez najlepszych polskich kucharzy. Najsłynniejsze restauracje sygnowane nazwiskiem Gessler to restauracje „Polka”, „U Fukiera” oraz „Słodki, słony”. Niestety do każdej warto wcześniej zrobić rezerwację, ponieważ chętnych na skosztowanie potraw Magdy Gessler jest tak wielu, że miejsc nie zawsze wystarcza dla wszystkich.
Największe galerie handlowe
Warszawa słynie z największych i najchętniej odwiedzanych galerii handlowych w Polsce. Wśród nich znajdują się Złote Tarasy, Arkadia, Galeria Mokotów czy Galeria Bemowo. Polscy to naród konsumpcyjny. Licznie pojawiają się na wszystkich otwarciach, nie wspominając już o tym jak ciasno jest w domach handlowych w okresie świąt Bożego Narodzenia i sezonowych wyprzedaży. Warszawa znajduje się w czołówce miast, których mieszkańcy kupują najwięcej.
Pałac Kultury i Nauki
Znajdujący się w samym centrum Warszawy Pałac Kultury, to najbardziej rozpoznawalny budynek w całym kraju. Kojarzy się tylko i wyłącznie ze stolicą Polski i licznymi wystawami i innymi wydarzeniami kulturalnymi, które mają tam miejsce. Pałac Kultury to obecnie miejsce głównie turystyczne. Tysiące osób dziennie robi sobie przy nim pamiątkowe selfie, ponieważ właśnie z nim kojarzy się Warszawa. Warto wjechać na trzydzieste piętro budynku z którego rozpościera się widok na całe miasto. Najpiękniej jest oczywiście wieczorem, kiedy zachodzi słońce, a cała Warszawa rozbłyska w blasku świateł i neonów. To widok, który każdy z obecnych tam w tym czasie zapamięta na bardzo długo.
Metro
To jedyne miasto w Polsce, którego mieszkańcy poruszają się metrem. Ze względu na swoje duże rozmiary, dużo szybciej jest podróżować transportem podziemnym niż tramwajem czy autobusem, który zmuszony jest czekać w korkach dużego miasta.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz