Projekt architektoniczny w Warszawie – ile powinien kosztować?

Budynek mieszkalny oraz komercyjny, umiejscowiony w otoczeniu istniejącej zabudowy powinien nawiązywać swą stylistyką do pozostałych elementów architektury. Planując realizację budynku w mieście, konieczne jest zwrócenie uwagi na miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Planowanie domu lub obiektu komercyjnego w oddaleniu od miejskiego zgiełku, wyeksponowanie oraz dopasowanie jego bryły do warunków środowiska również stanowi duże wyzwanie. Zwłaszcza jeżeli budynek miałby stanowić harmonijną całość z otaczającą go przyrodą, a ponadto spełniać wymogi nowoczesnego budownictwa energooszczędnego.

Jak dobrać styl aranżacji pomieszczeń? Wszystkie elementy, niezbędne do rozpoczęcia budowy można pozyskać poprzez nabycie gotowych projektów, dostępnych w ofercie wielu firm. Jeżeli jednak zdecydują się Państwo na rozwiązanie indywidualne, nieszablonowe, wydobywające piękno okolicy, a jednocześnie dopasowane idealnie do swoich potrzeb, można skorzystać z usług architektów i projektantów, wykonujących indywidualne projekty architektoniczne oraz aranżacji pomieszczeń. Wybierając specjalistów z doświadczeniem i kreatywnym podejściem, zyskują Państwo projekt nie tylko gustowny, modny i zachwycający wizualnie, ale również praktyczny w użytkowaniu. Jaka jest cena i jakie elementy są w niej zawarte?

Projekt architektoniczno budowlany – co zawiera cena?

W cenie projektu architektoniczno-budowlanego zawarty jest projekt koncepcyjny, czyli wizualizacja 3D budynku z zewnątrz oraz układu funkcjonalnego. Projekt architektoniczno budowlany, określony ceną, zawartą w umowie ujmuje jednocześnie, co szczegółowo wskazana kwota zawiera. W ofercie 3deko.pl nie ma niedomówień, małych druczków oraz pominięć. Projekt budowlany, który otrzyma inwestor, uwzględnia niezbędne uzgodnienia oraz dokumentację, konieczną w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Cena zawiera także projekt instalacji wodno – kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania, projekt standardowy instalacji elektrycznej, wraz z punktami poboru. Wliczony jest również projekt wykonania przyłączy instalacyjnych sieci zewnętrznych do budynku oraz projekt ogrodzenia frontu działki. Ponadto cena uwzględnia 5 wizyt kontrolnych architekta na miejscu budowy.

Jak obliczyć koszt projektu budowlanego?

Oferta projektowa obejmuje pracę architekta w celu stworzenia projektu architektoniczno budowlanego oraz wizyty kontrolne w miejscu budowy. Liczona jest w zależności od m2 budowanej nieruchomości. Projekt architektoniczno budowlany dla budynku powyżej 70 m2, nieprzekraczającego powierzchnią 300 m2 to koszt około 100 – 120 zł/m2. Jeżeli budynek jest mniejszy, bądź większy, konieczne będzie indywidualne ustalenie ceny za projekt. Możliwe jest zamówienie jedynie projektu koncepcyjnego, którego koszt dla budynku od 70 do 300 m2 wyniesie 30 – 40 zł/m2. Podane ceny są cenami netto. W zależności od wymagań inwestora, ceny za projekt mogą różnić się od standardowo rozpatrywanych względem typowych składowych projektu, przedstawionych powyżej. Ceny stanowią jedynie przybliżoną, szacowaną ofertę dla standardowych warunków współpracy. Projekt architektoniczny najczęściej wyceniany jest indywidualnie.

Ile kosztuje projekt indywidualny?

Indywidualna wycena projektu architektonicznego dotyczy budynków, tworzonych według koncepcji inwestora, przy uwzględnieniu wymogów, stanowiących wiedzę architekta. Zależnie od wielkości budynku, standardu wyposażenia oraz zakresu prac dokonuje się indywidualnej wyceny, stanowiącej całkowity koszt projektu. Szczegółowe warunki jego realizacji powinny być ujęte w umowie, wraz z zakresem działań, które objęte są ustalonym cennikiem. Planując realizację indywidualnie zaprojektowanego budynku, warto skorzystać z usług biura architektonicznego z doświadczeniem, dzięki któremu na każdym z etapów tworzenia budynku unikniemy niejasności i błędów, skutkujących niemożliwością wykonania pewnych założeń. Takim biurem jest chociażby firma 3deko. Przemyślana koncepcja projektowa to podstawa, warto więc dopasować ją do możliwości wykonawczych.

Sprawdź cennik architekta.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz