Najpiękniejsze zabytki, które warto zobaczyć w Warszawie

Warszawa jest niewątpliwie przedstawieniem tego, co wydarzyło się w naszej historii najlepszego ale i tych chwil, które dla Polaków były najtrudniejszymi. Zabytków w Warszawie jest naprawdę wiele, można zliczyć nawet około tysiąca trzystu różnych obiektów. Samo ścisłe centrum Warszawy jest jednym z piękniejszych zabytków historycznych. Zostało to zresztą udokumentowane wpisaniem na listę dziedzictwa UNESCO. Ale samo centrum to jedynie kropla w morzu tego, co warto w tym najpiękniejszym z polskich miast zobaczyć. Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki czy Zamek Królewski to miejsca, które obowiązkowo należy wpisać sobie w szlak wyprawy poprzez to piękne i doświadczone przez los i historię miasto. Równie piękny jak Zamek Królewski jest Plac Zamkowy. Układając mapę podróży i zwiedzania Warszawy koniecznie trzeba zobaczyć Stare Miasto. A jeśli stare to koniecznie warto od razu zobaczyć również Nowe Miasto. I w tym miejscu taka ciekawostka. To, że jedno jest stare a drugie nowe wcale nie oznacza, że stare miast było przed nowym. Ale o tym wszystkim trzeba się przekonać samemu, najlepiej z mapą w ręku.
Zwiedzanie stolicy Polski można odbyć też w nowoczesnym stylu, przy wykorzystaniu swojego telefonu komórkowego. Instalując odpowiednią aplikację po mieście oprowadzi Was profesjonalny przewodnik. Dzięki przewodnikowi można dowiedzieć się wiele ciekawych faktów historycznych. Wystarczy wybrać się na Śródmieście albo przejść się Traktem Królewskim a przewodnik w telefonie wszystko dokładnie pokaże i objaśni. Takie zwiedzanie na miarę naszych czasów to świetny pomysł, ponieważ nie każdego jest stać na to, żeby zwiedzić sobie stolicę z wynajętym przewodnikiem. Wracając jednak do zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć w polskiej stolicy to oczywiście Plac Teatralny i Plac Bankowy. Koniecznie należy też pamiętać, że nie można zwiedzać Warszawy nie oglądając i nie zwiedzając miejsca, jakim są Łazienki Królewskie. To miejsce przepiękne, a monumentalne budowle osadzone na wodzie zachwycą każdego miłośnika zwiedzania i historii.
Warszawa to wspaniałe miasto, które swoją historię zapisało wielkimi zgłoskami na pięknych kartach. Karty tej historii można podziwiać właśnie poprzez zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w stolicy naszego kraju. Szczególnie polecamy Krakowskie Przedmieście i Łazienki Królewskie. Same te dwa miejsca to kilka ładnych godzin zwiedzania, ale przede wszystkim one są tak piękne, urocze i wspaniałe, że można je oglądać godzinami bez przerwy. Dlatego wszyscy, którzy jeszcze nie mieli okazji zwiedzać miasta Warszawy, powinni nadrobić tą ogromną stratę. Dzisiaj bardzo na czasie jest takie powiedzenie, że cudze chwalicie a swego nie znacie. I właśnie tak jest w przypadku Nas Polaków. Zwiedzamy piękne zagraniczne miejsce, dalekie kraje, a gdyby zapytać Nas o to, co najpiękniejszego czeka na Nas w Warszawie to większość nie wiedziałaby co na to odpowiedzieć. Na pewno jednak tysiąc trzysta obiektów do zwiedzania to bardzo duża liczba. I gdyby znalazł się śmiałek, który chciałby zobaczyć każdy z tych obiektów to myślę, że byłoby zwiedzania na przynajmniej kilka kolejnych lat.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz