Dlaczego Legia Warszawa w przyszłości jeszcze bardziej zdominuje Ekstraklasę?

Stadion_Legii_04Okresy, kiedy na polskich boiskach dominowały takie drużyny, jak Stal Mielec, Ruch Chorzów czy Górnik Zabrze dawno już minęły. Wtedy te zespoły miały znakomitych zawodników, którzy byli w stanie poprowadzić swoje teamy do wielkich sukcesów na polskim podwórku. Potem do głosu doszedł Widzew. Ekipa z Łodzi w pewnym momencie grała nawet w Lidze Mistrzów, ale jej czasy świetności dawno już minęły. Trzeba zaznaczyć, że z tych ekip … tylko jedna gra obecnie w Ekstraklasie. Jak widać, w futbolu sytuacja jest naprawdę bardzo dynamiczna. Następnie swoje sukcesy święciła Wisła Kraków, która na długie lata zdominowała rywalizację na polskim podwórku. Błędne decyzje, brak awansu do Ligi Mistrzów czy przepłaceni piłkarze – to spowodowało, że Biała Gwiazda z wielkiego potentata stała się tylko ligowym średniakiem, który nawet w ostatnim sezonie musiał rywalizować o utrzymanie w grupie spadkowej. W ostatnich latach zdecydowanie najlepszą ekipą w Ekstraklasie jest Legia Warszawa. Stołeczny klub w czterech ostatnich sezonach był aż trzykrotnie na pierwszej lokacie, a raz zakończył sezon tuż za Lechem Poznań. Wielu ekspertów sądzi, że ta tendencja się utrzyma i w kolejnych latach  legioniści jeszcze bardziej zdominują ligowe rozgrywki. Z czego wynika ten fakt?
Nie można nie wspomnieć o osobach zarządzających tym klubem, którzy w głównej mierze się do tego przyczynili. Bogusław Leśnodorski, Robert Mioduski i Maciej Wandzel – ta trójka w szczególności dba o interesy stołecznego klubu. Na tyle dobrze, że budżet Legii Warszawa jest w tym momencie naprawdę bardzo okazały. Pozostałe ekipy mogą tylko pomarzyć o posiadaniu właśnie takich pieniędzy. Gotówka w futbolu jest najważniejsza. Jeśli włodarze danej ekipy mają tak dużą przewagę nad konkurencją, to mogą sobie pozwolić na bardzo wiele. Przede wszystkim, legioniści już teraz kupują coraz lepszych zawodników, którzy podnoszą jakość tej ekipy. To jednak nie wszystko. Mogą sobie też pozwolić na zatrudnianie zagranicznych trenerów, którzy z niejednego pieca chleb jedli i mają na swoim koncie bardzo duże sukcesy. Warto też podkreślić, że włodarze warszawskiego klubu kuszą piłkarzy z innych polskich klubów bardzo dużymi zarobkami i znacznie lepszymi perspektywami rozwoju. Dzięki temu, coraz więcej zawodników przechodzi do Legii Warszawa. Nawet z takich klubów, jak Lech Poznań czy Lechia Gdańsk. Taka polityka nie tylko podnosi jakość własnej drużyny. To też znakomite narzędzie, aby osłabić zapędy innych ekip i osłabić ich zespoły. Jak łatwo domyślić się, dzięki temu łatwiej jest wygrywać ligę.
Włodarze stołecznego klubu mają też bardzo dobry kontakt z własnymi kibicami. Na mecze Legii często przychodzi komplet widzów, co również przekłada się na znacznie lepsze wskaźniki budżetowe. W warszawskim klubie świetnie funkcjonuje też sklep z pamiątkami, co nie jest bez znaczenia. Te wszystkie elementy świadczą o tym, że Legia w najbliższym czasie powinna jeszcze bardziej odjechać innym polskim klubom, które nie mają takich pieniędzy, zawodników, trenerów czy frekwencji na swoich stadionach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz