Warszawskie symbole

fountain-1101089_1280Stolica Polski to miasto pełne kontrastów. Tak samo jak Paryż czy Londyn, również Warszawa ma swoje charakterystyczne miejsca i symbole, które bezpośrednio kojarzą się tylko z nią. To bardzo ważne, by miasto tak ważne dla danego kraju, mogło na tle innych wyróżniać się czymś wyjątkowym, unikalnym i niespotykanym. Jeśli wciąż zastanawiacie się, jakie elementy wyróżniają Warszawę, nie będziemy Was dłużej trzymać w niepewności.
Pałac Kultury i Nauki
To największy symbol Warszawy, taki jak dla Londynu Big Ben czy dla Paryża Wieża Eiffle’a. Pałac Kultury to miejsce, które odwiedzić może każdy. Znajduje się w samym centrum miasta, a największa atrakcją jest niewątpliwie wjazd na trzydzieste piętro budynku i podziwianie przepięknej panoramy Warszawy. Na innych piętrach znajdują się liczne wystawy fotograficzne, galerie malarskie, plenery, a także prelekcje i spotkania z wybitnymi ludźmi sztuki i nauki.
Syrenka Warszawska
Znajduje się w herbie miasta i od lat, to właśnie z nią wszystkim kojarzy się polska stolica. Syrenkę można spotkać na znaczkach, długopisach, breloczkach i pocztówkach, jednak ta prawdziwa to pomnik, który odwiedzają rocznie setki tysięcy turystów z całego świata, nie tylko z Polski.
Dworzec Centralny
Symbolem Warszawy stał się już lata temu. Usytuowany w samym sercu miasta, na przestrzeni lat niewiele zmienił się z zewnątrz. Na filmach wciąż widać charakterystyczną architekturę i słynny napis „Warszawa Centralna”. Wiele remontów przeszedł w środku, ponieważ władze Warszawy dbają o to, by infrastruktura dworca była na najwyższym poziomie. Dworzec wciąż się zmienia, a zapowiedzią tego jest między innymi podziemne przejście do Złotych Tarasów, które wybudowano kilka lat tmeu, po otwarciu galerii.
Hotel Mariot
Symbol Warszawy, który uświetnia centrum stolicy. Jeden z najwyższych budynków miasta usytuowany jest w bliskiej odległości od Dworca Centralnego i to jedno z najpopularniejszych miejsc noclegowych najbogatszych osób w kraju, a także tych, które przyjeżdżają tutaj z zagranicy.
Lotnisko Okęcie
Największe lotnisko w Polsce i pierwsze co do wielkości w Warszawie. Obsługuje najwięcej lotów międzynarodowych w całym kraju. Cieszy się ogromną popularnością wśród wszystkich mieszkańców Polski. Chwalą je również osoby z innych krajów. Jego oficjalna nazwa to Lotnisko im. Fryderyka Chopina.
Stare miasto
Wśród Krakowa i Wrocławia, to jedna z najpiękniejszych Starówek w Polsce. Znajduje się na niej Pałac Królewski dostępny do zwiedzania dla turystów, a także Kolumna Zygmunta. Spacerując po uliczkach zabytkowego miasta Warszawy można poczuć niesamowity klimat dawnych lat. Nigdzie nie ma tylu maleńkich zaułków. Warszawiacy chętnie robią tutaj sesje zdjęciowe, kręcą filmy lub przygotowują wystawy.
Pałac Prezydencki
To symbol Warszawy, pod który udaje się najwięcej turystów. Oficjalna rezydencja prezydenta Polski jest pilnie strzeżona przez wojsko, a znajduje się centrum turystycznym Warszawy. Piękny, elegancki pałac usytuowany jest zaraz w sąsiedztwie starego miasta i Zamku Królewskiego. Nie można odwiedzić go w środku, jednak nie ma żadnego problemu ze zrobieniem zdjęć z zewnątrz.
Złote Tarasy
To jedna z największych galerii handlowych w Warszawie, która stała się symbolem miasta. Jest najbardziej rozpoznawana ze względu na charakterystyczny, falowany dach i ciekawą zabudowę architektoniczną. Dodatkowo usytuowana jest zaraz w sąsiedztwie Dworca Centralnego w Warszawie, dlatego zawsze można spotkać w niej tłumy.
Wisła
To najdłuższa rzeka w Polsce, która przepływa również przez stolicę kraju. Wisła znana jest na całym świecie, jako główna rzeka Polski. Warszawiacy uwielbiają spędzać czas nad Wisłą na słynnej plaży, gdzie mogą choć odrobinę odpocząć od zgiełku wielkiego miasta. Na bulwarach nad Wisłą często dobywają się różne wydarzenia kulturalne, wciąż budowane są nowe mosty łączące jedną stronę miasta z drugą, którą dzieli rzeka. Aktywnie działa również turystyka wodna. Liczne statki i promy wożą turystów i mieszkańców, zapewniając atrakcje na pokładzie.
Palma
Palma stała się symbolem Warszawy kilkanaście lat temu, kiedy władze miasta postanowiły nieco odświeżyć jego wizerunek. Postawiono ją na Alejach Jerozolimskich, gdzie do tej pory pięknie zdobi jedno ze skrzyżowań miasta, tuż przed Nowym Światem. Palma widoczna jest na wielu kadrach filmowych, pocztówkach i zdjęciach, które charakteryzują właśnie stolicę Polski. Mimo że nie jesteśmy egzotycznym krajem, możemy pochwalić się swoim własnym, okazałym drzewem prosto z krajów tropikalnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz