Tenis elitarnym sportem

Zwykło się uważać, że tenis to dyscyplina, którą uprawiają ludzie zamożni. Sporo w tym stwierdzeniu prawdy. Aby zacząć przygodę z tą formą sportu, trzeba kupić niezbędny sprzęt: dobrej jakości rakietę, wygodny, elastyczny strój, sportowe buty. Także miejsce do gry w tenisa nie jest obojętne. Jeśli zależy nam na komfortowym treningu, powinniśmy zainwestować nieco więcej i zarezerwować kort tenisowy. Tylko w takim, specjalnie przeznaczonym do tego miejscu, możemy być w pełni usatysfakcjonowani przebiegiem gry. Sprawdzamy więc, co oferują warszawskie korty. Czy zadowolą nawet tych najbardziej profesjonalnych i wymagających tenisistów?

Warszawiacy mogą być zadowoleni – warszawskie korty (może poza kilkoma nielicznymi wypadkami) są naprawdę profesjonalne. Znajdziemy zarówno obiekty odkryte, które są czynne w sezonie letnim, ale też zamknięte, z których korzystać można cały rok – warszawskie korty są dostępne non-stop! Poszczególne korty różnią się od siebie nawierzchnią, którą wykorzystano do budowy obiektu. Wyróżniamy takie jak:

-sztuczna trawa – nie wymaga dużych inwestycji, a cieszy estetów swoim nienagannym stanem, przyjemnym wyglądem;

-green set – akrylowe podłoże, wymaga położenia kilku warstw, dzięki czemu charakteryzuje się odpornością na szkodliwe działanie środowiska, uderzenia czy ścieranie, taką nawierzchnią mogą pochwalić się w pełni profesjonalne warszawskie korty;

-hemetin TB – masa pulioretanowa, bardzo odporna, stosowana w halach sportowych, niezwykle łatwo się ją czyści i konserwuje, zadowoli wymagających, bo zapewnia płynność gry.

Trzeba przyznać, że coraz częściej warszawskie korty tenisowe oferują nie tylko miejsce do gry, treningu. Ostatnio z takich ośrodków tworzy się prawdziwe kompleksy. Dla klientów, gości dostępny jest strzeżony parking, wygodna szatnia zapewniająca poczucie prywatności, a także prysznice, z których można korzystać po odbytym treningu. Oferują także możliwość wypożyczenia rakiet i piłek dla tych, którzy nie dysponują własnym sprzętem. Zachęcają także do udziału w lekcjach z instruktorem. Nie ulega wątpilowści, że warszawskie korty i ich oferta rozwijają się w bardzo dobrym kierunku!

A jak kształtują się ceny za grę na profesjonalnym korcie w Warszawie? Są zróżnicowane. Można zauważyć trend wzrostu cen w sezonie letnim. Cóż, ośrodki sportowe cieszą się wtedy większą liczbą gości, więc korzystają z okazji – w ten sposób działają praktycznie wszyscy przedsiębiorcy, to nie wyjątek. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, wybierzmy się na trening w godzinach przedpołudniowych (maksymalnie do 15). Cena w tym okresie spada nawet o 20zł/h! Za godzinne użytkowanie kortu zapłacimy bowiem około 20-25 złotych. Wieczorem lub po południu koszty wzrastają. Trzeba zapłacić około 50zł/h. Nietrudno zauważyć, że jeśli ktoś nie jest zbyt zamożną osobą, regualarne korzystanie z profesjonalnych kortów może nadwerężyć jego budżet. Lepiej wtedy postarać się znaleźć inną, odpowiednią dla siebie dyscyplinę, które nie generuje tak dużych kosztów. Jeśli jednak ktoś cieszy się bezpieczeństwem finansowym, nie martwi się niską płacą, bez wahania może pozwolić sobie na rekreację na korcie.

Stolica nie ma się czego wstydzić, warszawskie korty mogą spokojnie konkurować z zagranicznymi obiektami sportowymi. Nawierzchnia jest najlepszej jakości, obsługa profesjonalna, korty pełnowymiarowe. Wymagający tenisiści nie mają powodów do narzekań!

Podobne wpisy