Stadion Narodowy

Stadion Narodowy to obiekt sportowy, który został oddany do użytku przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012. Pomysł na jego budowę zrodził się w latach 90-tych XX wieku, ale dopiero organizacja mistrzostw przyspieszyła jego realizację i w roku 2008 rozpoczął się pierwszy etap budowy. Budowa stadionu narodowego napotykała wiele przeszkód. Mimo, że prace te zakończyły się w listopadzie 2011 r, to oficjalne otwarcie nastąpiło w styczniu 2012 roku.

Stadion Narodowy spełnia rolę obiektu sportowego, pozwalającego na organizowanie rozgrywek sportowych, koncertów muzycznych i innych ważnych wydarzeń kulturalnych. Dach stadionu jest częściowo przezroczysty i pozwala na jego zamykanie. Posiada też obiekty o przeznaczeniu handlowym, hotelowym i gastronomicznym, jak też parking podziemny. Stadion Narodowy posiada ponad 58 000 miejsc na trybunach, natomiast w czasie koncertów zmieści prawie 73 000 osób.

Tak jak każdy stadion sportowy również stadion narodowy, aby był w pełni wykorzystany powinien mieć również dodatkowe przeznaczenie. Według założeń ówczesnego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego powinien pełnić funkcje Domu Sportu, muzeum, klubu kibica oraz siedziby polskich związków sportowych.

Nowy właściciel stadionu narodowego w Warszawie od lipca 2015 roku, którym została Polska Grupa Energetyczna, nadał nową nazwę stadionowi i jest to PGE Narodowy. Będzie ona funkcjonowała do października 2020 roku. PGE Narodowy stworzył bogatą ofertę imprez, dzięki czemu, wielofunkcyjność i atrakcyjność stadionu stanowczo wzrosła i przyciągnęła wielu zainteresowanych.

Propozycje stadionu narodowego to zaproszenie do Oceanarium Prehistorycznego 3D, które zgromadziło prehistoryczne gady, ssaki, ptaki, a w ogromnych akwariach niepowtarzalne gatunki ryb i roślinności wodnej. Teatr XL i stadion narodowy stworzyli pierwszy teatr na arenie sportowej, który ma dostarczać rozrywki i przedstawiać sprawy mieszkańców stolicy w sposób humorystyczny. Asfaltowy tor kartingowy powstał z myślą o miłośnikach wyścigów. Gokarty przeznaczone są do jazdy dla dorosłych i dla dzieci oraz podwójne.

Kolejną ciekawą inicjatywą jest kino samochodowe, które wyświetla filmy, wybrane w głosowaniu na stronie internetowej stadionu, a dla osób bez auta przygotowano leżaki. Wirtualna wystawa z Neapolu, organizowanie imprez urodzinowych dla dzieci w wieku 5-12 lat z możliwością wyboru scenariusza, sesje ślubne, fotobudka i wycieczki indywidualne i grupowe to następne ciekawe propozycje.

Stadion Narodowy to obiekt, który posiada nowocześnie wyposażone sale konferencyjne przeznaczone do organizacji kongresów, gali biznesowych, konferencji prasowych i wydarzeń społeczno-religijnych, ślubów, wesel, komunii. Ponadto PGE Narodowy organizuje koncerty z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd. W okresie zimowym czynne jest lodowisko, które zaprasza wszystkich lubiących zabawę na lodzie w rytmie muzyki, oferuje wypożyczanie łyżew oraz zjazdy z górek na pontonie.

Wielofunkcyjny stadion narodowy jest więc obiektem, który znacząco wychodzi poza ramy i ofertę dotychczasowych stadionów sportowych.

Podobne wpisy