Przez trud do gwiazd

poland-910497_1280Wyobraźmy sobie kogoś, kto ma własne zainteresowania. Cóż, prawie każdy je miewa. Ale ten ktoś ma zainteresowania inne. Jest świetnym programistom albo poetą. W dodatku całe wolne chwile poświęca swojej dziedzinie, dziedzinie, która jest jego pasją. Rozwija ją. Ale niekiedy może trafić na ścianę. Jeżeli mieszkasz w dużym mieście to nie ma problemu – będziesz mógł się dalej rozwijać. Ale co jeżeli mieszkasz w małej miejscowości, w której niewiele można robić w wolnej chwili, a miejscowość ta jest w dodatku jakby na uboczu?

Powody dla których sięgamy poza swoje rodzinne miejscowości jest wiele. Jednym z nich są nasze pasje. W dobie internetu interesując się czymś możemy komunikować się z ludźmi znajdującymi się w odległej części świata. Albo własnego kraju. Ale z czasem zauważymy, że jeżeli chcemy się dalej rozwinąć to musimy przebyć wiele kilometrów. Na przykład do stolicy.

Warszawa – stolica Polski. Miasto milionowe. Miejsce, w którym kwitnie handel, kultura, sztuka oraz nauka. Jedyne w Polsce miasto na poziomie europejskim. Miasto duże, a więc sporo się w nim dzieje i jest w nim wiele swobody. To nie jest miejsce, w którym musimy uważać na to co mówimy. Oczywiście zależy też co i gdzie, są pewne granice, ale to nie to samo co w małych miejscowościach, gdzie każdy każdego zna.

Istotnie – jeżeli mamy jakieś ciekawe zainteresowania to warto zajrzeć do Warszawy. A w przypadku niektórych dziedzin może się okazać, że wręcz będziemy zmuszeni tam jechać. Co w dalszej perspektywie czasu wyjdzie nam tylko na dobre.

Ale nie łatwo wyrwać się z małej miejscowości. Żeby wykonać krok na zewnątrz musimy dysponować pewnym zasobem gotówki. O ile w samej Warszawie jakaś praca zawsze się znajdzie, o tyle gdzie indziej różnie z tym bywa. Zresztą jednym z powodów, dla których ludzie przyjeżdżają do Warszawy jest praca. Wprawdzie tam też znajdą się ludzie narzekający na swoją pracę. Na niskie zarobki, złe relacje z szefem itp. Ale ci sami ludzie gdyby pobyli trochę w oddalonej o jakieś 150 km dalej małej miejscowości, szybko by wrócili do stolicy.

Zainteresowania mogą być drogą do studiowania. A w Warszawie mamy wybór uczelni. Wiele prestiżowych uczelni mieści się w Warszawie. Również z wyborem kierunku studiów nie powinniśmy mieć problemu – tam jest wszystko. A studia to dobry moment, aby się rozejrzeć w Warszawie. Zobaczymy tam bardzo ciekawe imprezy kulturalne, ciekawych ludzi, odwiedzimy takie bary i dyskoteki, że długo je będziemy wspominać i wyniesiemy wiele dobrego z Warszawy. A po studiach albo w ich trakcie warto się rozejrzeć za pracą. Właśnie tutaj w stolicy.

To w Warszawie pasjonaci, ludzie po studiach mają szansę na wykorzystanie swoich zdolności. W tym mieście macie szansę zrobić coś dobrego dla siebie i innych. Tam możecie rozwinąć swoje talenty na niespotykany nigdzie wcześniej poziom. A potem możecie być jednym z celebrytów. W końcu to Warszawa jest ich miastem. Ale możecie być nie tylko celebrytami. Możecie dokonać jakiegoś wielkiego odkrycia. Zdobędziecie sławę i pomożecie milionom ludzi. Do odważnych więc świat należy.

Dodaj komentarz