Niepowtarzalne produkty ze starego drewna

W dzisiejszych czasach, kiedy w trosce o środowisko bardzo ważne jest postawienie na ekologię i recykling, na uwagę zasługuje marka PaulBunyan, która postawiła na produkcję mebli ze starego drewna. Jest ono tutaj odzyskiwane z rozbiórki budynków mieszkalnych, dokładnie selekcjonowane, a następnie starannie obrabiane, by wytwarzane meble mogły być jak najwyższej jakości.

Wyjątkowe meble z drewna

Wykorzystywane przez firmę drewno ma od kilkudziesięciu do nawet kilkuset lat – jest więc naprawdę wyjątkowe. O jego walorach estetycznych świadczy także to, że widać na nim (niespotykane na wytwarzanych obecnie meblach), ślady oryginalnych technik obróbki: takich jak rżnięcie ręczną piłą albo ciosanie siekierą. Warto także zaznaczyć, że tego rodzaju drewno ma bardzo wysoką jakość, ponieważ uzyskano je kiedyś z lasów naturalnych, a wraz z upływem czasu stało się one twarde i bardzo wytrzymałe. Powierzchnia starego drewna jest zaś obrabiania tak, by odzyskało ono ładną strukturę. Do tego, po obecnym wykonaniu mebli, są one impregnowane i zabezpieczane (np. naturalnymi olejowoskami) tak, by mogły przetrwać wiele kolejnych lat w nienaruszonym stanie. Z takiego właśnie drewna wytwarzane są tutaj m.in.:
stoły i krzesła
– blaty,
– parapety,
– ramy (np. do luster).

Każdy z tych mebli czy produktów jest oryginalny, ponieważ każdy kawałek odzyskiwanego jest drewna jest inny. Dzięki temu można mieć pewność, że wybrany mebel będzie jedyny w swoim rodzaju. Co więcej, powierzchnia starego drewna sprawi, że wrażenia wizualne będą naprawdę niepowtarzalne. Niektóre z mebli są zaś przygotowane tak, że będą pasować zarówno do prywatnych domów, jak i lokali gastronomicznych (takich jak kawiarnie i restauracje). Naturalne drewno doda każdemu pomieszczeniu przytulności i sprawi, że będzie się ono wyróżniało ciekawą aranżacją.

Produkty z drewna, czyli jak stylowo udekorować każde wnętrze

Marka PaulBunyan oprócz wyjątkowych stołów i stolików kawowych, swoim klientom oferuje także wiele drewnianych elementów dekoracyjnych. Wybierać można na przykład z blatów, półek i parapetów (oczywiście ze starego drewna), a także drewnianych ram, w których można umieszczać różnej wielkości lustra i obrazy. Na uwagę zasługują także niepowtarzalne, drewniane świeczniki, które mogą być wykonane z drewna mającego nawet sto lat. Wszystkie te produkty są najwyższej jakości rękodziełami i dzięki temu nadają się do dekoracji każdego pomieszczenia (kuchni, łazienki, sypialni, jak i salonu). Drewniane elementy we wnętrzu na pewno dodadzą mu przytulności i będą świetnie komponować się z roślinnością, czy zbiorami książkowymi. Co ważne, wszystkie takie meble i dekoracje sprawdzą się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, jak i tych bardziej tradycyjnych – z większą ilością dekoracji. W tym ostatnim przypadku połączenie surowych powierzchni z bardziej efektownymi dodatkami stworzy naprawdę miły klimat. Podsumowując, widać wyraźnie, że posiadanie unikalnych mebli i innych produktów ze starego drewna jest ekologiczne, a zarazem pozwala na cieszenie się ich niepowtarzalnymi egzemplarzami.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz