Najciekawsze muzea w Warszawie

warsaw-882111_1280Warszawa to miasto, które w historii Polski zapisało się bardzo szczegółowo. To tutaj można odwiedzić najlepsze muzea na mapie kraju, które chociaż w minimalnym stopniu będą w stanie przybliżyć nam to, co wydarzyło się tutaj i w Polsce setki lat temu.
Muzeum Powstania Warszawskiego
Wiele osób po odwiedzinach tego muzeum bezapelacyjnie twierdzi, że nigdy nie było w tak niesamowitym miejscu. Muzeum to nie sztywne eksponaty, w pomieszczeniu z białymi ścianami. Każdy element wystroju pasuje charakterem do tego, co działo się podczas powstania. Można zobaczyć niesamowite zdjęcia, atrapy broni, czy oryginalne samoloty, a także przejść imitacją kanału w którym Polacy ukrywali się podczas niebezpieczeństwa. To miejsce niesamowite, pełne wrażeń i emocji. Nikt nie wychodzi stąd obojętny i niewzruszony.
Muzeum Narodowe w Warszawie
Założone zostało w 1862 roku jeszcze jako Muzeum Sztuk Pięknych. To jedno z najstarszych takich miejsc w całym kraju. Można podziwiać tutaj bardzo cenne zbiory obrazów, rzeźb i innych kolekcjonerskich dzieł sztuki. Niektóre wystawy często się zmieniają, a estetycy i miłośnicy sztuki, malarstwa i rzeźby z pewnością doskonale spędzą tutaj czas.
Zamek Królewski w Warszawie
Znajdujący się przy samej Starówce Zamek jest dostępny dla zwiedzających i stanowi Muzeum zbiorów wszystkich rzeczy, które zostały zachowane z czasów świetności tego zamku. Prócz tego, bardzo często organizowane są tam wystawy przedmiotów, które nie maja nic wspólnego z historią Zamku, jednak przyciągają rzeszę odwiedzających. Mają tam również miejsce pokazy filmowe, wieczory poetyckie oraz wystawy fotografii współczesnych artystów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz