ASG — zabawa dla dużych dzieci, szukających prawdziwych emocji

ASG to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu dla osób znudzonych ośmiogodzinnym dniem pracy przy biurku i chcących przeżyć prawdziwe emocje — jeżeli jesteś właśnie w tej grupie ludzi, nie boisz się rywalizacji i lubisz zabawę, w której liczą się zasady fair play, ASG to coś dla Ciebie!

ASG — co to właściwie oznacza?

ASG, jest w rzeczywistości skrótem od Air Soft Gun, a więc rodzaju wiatrówek, które jako naboje wykorzystują plastikowe kulki. Broń ASG do złudzenia przypomina tą prawdziwą i bardzo często wytwarzana jest nawet z tych samych lub bardzo podobnych materiałów, co z pewnością ucieszy osoby, które interesują się tego typu tematyką.

Znaczenie skrótu ASG jest jednak nieco szersze niż tylko broń, ASG to przede wszystkim sposób spędzania wolnego czasu, który nawiązuje do gier militarnych. Podczas uczestniczenia w tej zabawie każda osoba otrzymuje mundur, karabin oraz bierze udział w konkretnej misji — ma zrealizować sama lub w grupie określone zadanie i nie może dać się podczas jej wykonywania postrzelić. Obowiązkowym wyposażeniem każdego gracza jest również ochrona oczu w postaci gogli lub okularów balistycznych — bardzo ważne jest, aby nie ściągać ich z oczu podczas trwania rozgrywki, ponieważ niewinna z pozoru plastikowa kulka, kiedy osiągnie bardzo duże prędkości, może stać się niebezpieczna.

Dlaczego warto zainteresować się ASG?

Najważniejszą zaletą jest z pewnością poznanie ludzi, którzy oprócz tego, że mają pracę i rodzinę, to mogą się również pochwalić pasją, która stanowi dla nich doskonałą odskocznię od codzienności. Ciekawe środowisko, w którym można porozmawiać zarówno o sprzęcie, jak i życiu codziennym to z pewnością ogromna zaleta ASG.

Wiedza, jaką możemy zyskać, to kolejny z plusów zabawy w ASG, i wcale nie chodzi tutaj jedynie o informacje z zakresu sprzętu wojskowego i jego wykorzystania, ale również zdobywanie umiejętności poruszania się w lesie czy na terenie otwartym. Jednym słowem, ASG łączy w sobie zdobywanie wiedzy teoretycznej z praktyczną. Należy sobie również zdawać sprawę z tego, że ASG to zabawa i sport w jednym — nie bez znaczenia jest tu więc nasza kondycja. Bieganie w pełnym oprzyrządowaniu wraz z repliką broni w ręku wcale nie jest taką prostą sprawą. Podczas rozgrywek ASG ćwiczy się siłę, szybkość, dynamikę oraz ogólną kondycję — spędzanie czasu na wolnym powietrzu z ciekawymi ludźmi może być zdecydowanie lepsze od wylewania potu na siłowni, a z pewnością ciekawsze.

Fair play — czyli to, co charakteryzuje ASG

Podczas rozgrywek ASG każdy uczestnik musi przede wszystkim kierować się zasadami fair play, ponieważ kulki plastikowe, w przeciwieństwie do tych stosowanych w paintballu nie zostawiają śladów, a co za tym idzie, najważniejsza jest uczciwość oraz rozsądek — o co dokładnie chodzi? Łatwo to wytłumaczyć na konkretnym przykładzie — jeżeli uda się nam podejść bardzo blisko przeciwnika i go zaskoczyć nie strzelamy, ale krzyczymy „poddaj się”, nie chodzi przecież o to, żeby zadać komuś ból, strzelając do niego z bliskiej odległości, ale chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę! Takie właśnie jest ASG.

Dziękujemy portalowi deltashop.pl za współpracę merytoryczną.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz